قوانین و مقررات کلی

 

 

ضوابط و مقررات سکونت در خوابگاه های دانشجویی

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

دانشجوی گرامی:


تندرستی و امنیت دو شرط مهم و ضروری در ارتقاء و پیشرفت هر جامعه ای محسوب می شوند که در آموزه های دینی نیز بر آنها تاکید شده است. خوابگاه نیز از این امر مستثنی نیست؛ بلکه بدلیل حضور نخبگان جامعه در این محیط و رسالت خطیر جامعه دانشگاهی در تولید علم و پرورش متخصصان و فرهیختگان؛ برقراری امنیت و جو سرشار از آرامش و اعتماد در خوابگاه از اهمیت مضاعفی برخوردار است. لذا ضمن تاکید بر جایگاه رفیع خوابگاه با عنایت به اهمیت حفظ سلامت این محیط و تامین حقوق دانشگاهیان و حفظ کرامت دانشجویان؛ انتظار می رود ضمن رعایت قوانین و مقررات و پرهیز از هرگونه تخلف ؛ نسبت به حفظ محیط سالم خوابگاه کوشش نمائیم. همچنین در موارد بروز و مشاهده امور خلاف قانون و شئونات دانشجویی؛ کار رسیدگی را به مراجع ذیصلاح دانشگاهی بسپاریم.خوابگاه قسمتی از محوطه دانشگاه محسوب می‌شود که دانشجو بهنگام ورود می‌بایست کارت تردد خود را همراه داشته و به واحد انتظامات درب ورودی یا دیگر مسئولین مربوطه ارائه نماید. بدیهی است در صورتی که دانشجویان اقدام به جعل و یا سوء استفاده از کارت سکونت خود نمایند (استفاده افرادی غیر از ساکن اصلی برای تردد در خوابگاه) ضمن معرفی فرد خاطی به مراجع ذیصلاح، برابر مقررات مربوطه برخورد خواهد شد.

 

الف- قوانین و مقررات عمومی خوابگاه:

- تامین لوازم شخصی مانند پتو، ملحفه، تشک و بالش بر عهده دانشجو می باشد و مدیریت خوابگاه هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.

- دانشجو حق نگهداری واستفاده از اشیاء و لوازم عمومی خوابگاه را در اتاق مسکونی خود ندارد.

- هر دانشجو موظف به حفظ اموال شخصی خود بوده و مدیریت خوابگاه در این رابطه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

- دانشجوی ساکن در خوابگاه مجردی حق طبخ غذا در اتاق مسکونی خود را ندارد.

- تغییر یا تعویض قفل و سایر وسایل محل سکونت دانشجو بدون اجازه کتبی مسئول خوابگاه ممنوع است.

- دانشجو موظف به نظافت محل سکونت خود می‌باشد.

- دانشجو موظف است هنگام خروج از خوابگاه وسایل برقی اتاق خود را کاملاً خاموش کند.

- در صورتیکه در امور تاسیساتی اتاقهای مسکونی خوابگاه و اماکن عمومی ساختمان نظیر حمام، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه از قبیل مشکلات برقی، انشعابات آب و گاز و ... خللی پیش آید و نیاز به تعمیر یا تعویض و جابجائی داشته باشند، دانشجویان ساکن موظفند مراتب را کتباً به مسئول خوابگاه اطلاع دهند تا بررسی و اقدام لازم به عمل آید، مسئولیت عدم اطلاع موارد فوق و یا دخالت مستقیم در اینگونه امور که موجب ضایعات احتمالی جانی ومالی بشود به عهده دانشجویان آن محل می‌باشد.

- ساکنین خوابگاه موظفند به منظور جلوگیری از گرفتگی فاضلاب، سرویسهای عمومی، آشپزخانه، حمام، دستشویی، از ریختن آشغال؛کاغذ؛ پارچه و ... خودداری نمایند در غیراینصورت خسارت وارده به عهده فرد یا افراد خاطی می‌باشد و در صورت تکرار آن موجب محرومیت دائمی از خوابگاه خواهد شد. 

تاریخ به روز رسانی:
1400/04/07
تعداد بازدید:
1293
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.